• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Monitor/LCD TV] ACHIEVA Shimian QH270 IPSMS -27" - 1440p

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
Dobar deo forumaša je već upoznat sa veoma povoljnim monitorima iz Koreje, koje krasi dijagonala od 27 inča, rezolucija od 2560x1440, kao i LG-jev displej koji se ugrađuje u Apple cinema display, Dell i HP monitore visoke klase i još više cene.

Ovi koreanski monitori su i više nego duplo jeftiniji, a neki se verovatno pitaju i zašto.

Zato što Apple ima tu mogućnost da ručno bira samo A+ ili A++ panele direktno iz fabrike (slična priča je i sa dell-om i hp-om, samo što mislim da njihovi su paneli druga revizija), a oni A ili A- paneli koji ostanu ulaze u razne modele monitora nekoliko korejskih proizvođača, kao što su Achieva, Yamakashi itd.

Do nedavno su mogli da se kupe isključivo na Ebay-ju, ali korisnici često nisu imali adekvatnu podršku od prodavaca sa ebay-a, dok koreanci nude samo godinu dana garancije i vi morate da platite slanje za Koreju i nazad, što čini da kupovina ovih monitora kod nas bude poprilična mačka u džaku.

Budući da je Apple veoma, veoma strog po pitanju specifikacija panela koji idu u njihove cinema display monitore od 1000 i kusur evra http://www.itsvet.com/proizvod/apple-cinema-display-mc007zm-a-led/comp_comp_monitor/171/2364, panele koje oni odbiju nikako ne treba svrstavati u felerične. Boljke koje takvi paneli mogu da imaju su poneki mrtav ili zaglavljeni piksel, neravnomerno osvetljenje monitora, reprodukcija boja koja nije 100 posto po apple-ovim visokim standardima itd itd, ali to su uglavnom tolike nijanse da je verovatno samo kolorimetrom primetiti razliku.

E sad, sve zavisi koliko čovek ima sreće da ubode solidan primerak. budući da ovi monitori koštaju skoro pa troduplo manje od apple-a, a znatno manje od della i hp-a, koji su tu negde oko 600 i kusur eura, čovek se zapita da li još nešto sem A- panela fali ovim monitorima.

Ono što je najbolje, jedan od ovih monitora ima da se kupi i kod nas, sa sve standardnom garancijom od 2 godine.

http://www.shimian.rs/

Varijanta koja je dostupna kod nas je model QH 270-IPSMS, koji ima d-sub, dvi-d, hdmi i audio in-out portove, poseduje scaler, tako da je moguće terati i niže rezolucije, kao i povezivati konzole preko hdmi-a, dok se na dobrom delu testova i tema na forumima priča o osnovnom modelu koji ima samo dvi-d port, a nema čak ni OSD.

Postoje više ogromnih tema o njima po netu, a evo nekih od njih:

http://hardforum.com/showthread.php?t=1675393

http://www.overclock.net/t/1228062/achieva-shimian-monitor-club

A evo i par video klipova:

http://www.youtube.com/watch?v=mjJvb22dnmA

http://www.youtube.com/watch?v=akJVKzzp4a4

Ko bude imao strpljenja da prelista sve ovo štivo (kao što sam se ja naterao), videće da ima i zadovoljnih i nezadovoljnih korisnika, što je slučaj i sa svim ostalim komponentama. Najčešće su se ljudi žalili na crkavanje adaptera (da, napajanje je eksterno :D), kao i na crkavanje pcb-a unutar monitora, što je kod IPSMS modela odavno rešeno, jer se već duže vreme isporučuje sa novim i pouzdanijim pcb-om. Takođe se ljudi žale na klimav stalak, loš kvalitet plastike itd itd... u principu ispada da sve sem samog panela, koji je inače vrhunski, ne valja... ali mislim da nije baš tako.

Evo i par zanimljivih testova, od kojih je jedan na nemačkom, pa ko ga ne zna, nek koristi google translate.

http://www.prad.de/new/monitore/test/2012/test-shimian-qh270.html

http://www.anandtech.com/show/5885/the-achieva-shimian-qh270-a-350-27inch-wqhd-sips-display

Ja sam juče svratio do kancelarije uvoznika i poigrao sam se s monitorom nekih sat vremena i u sledećih par postova ću izbaciti jedan mini preview.
 
Poslednja izmena:

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
Pošto sam se juče malo igrao s monitorom u kancelarijama uvoznika, mogu vam reći da sam prijatno iznenađen viđenim... toliko da sam ga pazario i kad postavim ovaj preview, idem da ga preuzmem... :D

Za početak, pogledajte kakvi su uglovi gledanja, kao i kakva je površina ekrana. Lepo je rekao jedan korisnik hard foruma, nije ni skroz glossy, a definitivno nije mat, već je negde u zlatnoj sredini. Složio bih se sa njim, mada je pre glossy nego mat, ali zaista nema previše glare-a. Kada ste ispred monitora, odsjaj se uopšte ni ne vidi, dok se malko vidi sa strane, ali to mi mnogo manje smeta nego color shift kod tn panela od kojeg mi se povraća. Ovo je i više nego prihvatljivo, jer sam očekivao da će mi refleksije mnogo više smetati.

Boje, kontrast, sve pršti na sve strane koliko je dobro. Napominjem da je monitor bio prikačen na d-sub port, gde je bila win 7 mašina, a preko dvi porta je bio nakačen mac gde je skalirana slika sa 1080p rezolucijom, dok je ovo sa slika sa d-sub porta i 1440p rezolucija, tako da ima malo flickera i ostalih neželjenih efekata koje analogni signal pri toj rezoluciji izbacuje. Uvoznik još nije nabavio onaj dvi to dp adapter da bi dobio 1440p na mac-u, pa zato nisam mogao da vidim kvalitet slike u punom sjaju, ali verujem da će i ovo za sada biti korisna informacija. Svakako mu je u pripremi jedna demo mašina gde će svi zainteresovani moći ljudski da pogledaju monitor u akciji.

Dakle, sve ovo je analogni signal, a ja se pride još izvinjavam na kvalitetu slika, jer nemam ništa bolje od matorog canona a620 kome stabilizacija slike i nije najjača strana, a ni svetlo nije bilo idelano, pa bolje od ovoga u tom trenutku nisam mogao da uslikam.

Dakle, mene je i ovo impresioniralo, a glossy finiš mi nije nimalo smetao, mogu da zamislim samo kako je oštra slika preko dvi-a. Reprodukcija boja je super i ovako out of the box, samo u color settings-ima treba staviti user defined režim, jer monitor dolazi sa "bluish" presetom. O tome nešto više reči kasnije...

IMG_0850.JPG

IMG_0845.JPG

IMG_0847.JPG

IMG_0848.JPG

IMG_0862.JPG
 

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
Ove slike zaista "don't do justice to this monitor", jer uživo i preko d-sub-a 1440p izgleda sjajno i boje su odlične, a da ne pominjem kakva bi slika trebalo da bude preko dvi-a, što ću uskoro i saznati. Protrčao sam kroz lagom sajt i imao svašta nešto da vidim.

Što se tiče kontrasta, sve su se nijanse lepo videle, samo nije mogla da se razazna najsvetlija nijansa od ove do nje, ali to se sigurno da rešiti kalibracijom, zašta nisam imao vremena.

Gamu nisam imao vremena da proveravam.

Crna raspoznaje sve nijanse, dok na saturaciji bele boje treba malo poraditi, pošto sam uspeo da primetim nijanse samo u prvom redu, ista priča kao i sa kontrastom.

Gradient banding je na mestu, kao i response time, koliko sam uspeo da vidim na brzaka na lagomu.

Sve u svemu, ništa nije kalibrisano na monitoru, brightness i kontrast su bili na 80, dok su sve boje bile na 81, čini mi se.

Ja zadovoljan.

IMG_0852.JPG

Na ovoj slici dole vidite gde su vam ugrađeni zvučnici i dugmići za upravljanje OSD menijem, uključivanje i menjanje inputa. Pošto su dugmići pozadi, malo je zeznuto upravljati, ali vće posle par minuta sam počeo da se navikavam, tako da verujem da neće biti problema. Dobro je što je dugme za uključivanje-isključivanje monitora okruglo, pa može lako da se napipa. Napred u donjem desnom uglu postoji on-off dugme sa plavom diodom, ali ono ne radi, to je lažno dugme, dok je ono pravo belo okruglo pozadi.

IMG_0853.JPG

Ovde se vide audio in i out, hdmi, dvi-d i d-sub portovi. Sjajno je što napajanje nije unutar samog monitora već je eksterno, pa se lako da zameniti ako kojim slučajem crkne. Oduševio sam se jer nisam čuo nikakvo zujanje ni od monitora ni od eksternog napajanja, koje je bilo solidno mlako na dodir, ali ne i vrelo. Teško je i odaje utisak da je kvalitetno odrađeno.

IMG_0855.JPG

Mrtve piksele nisam proveravao, a nisam ih ni primetio ovako od oka, nisam hteo da se toliko zadržim da se domaćinu ohladi večera...

Pribojavao sam se problema sa backlight bleedingom, ali sam se takođe veoma prijatno iznenadio.

IMG_0860.JPG

Koliko sam uspeo da primetim, na ovom primerku je jedva primetno malo i blago probijanje po donjim ćoškovima, ali se to toliko jedva vidi i kad je na monitoru samo crna pozadina, a kamoli da se vidi u realnom radu. Sve u svemu, oduševio sam se, jer sam očekivao probleme, a na kraju je ispalo da se ne sećam kad sam video monitor sa toliko malo probijanja. Svaka čast na ovome. I uniformnost panela mi deluje ok. Možda bih mogao da kažem da se da primetiti da se nešto dešava u donjem levom ćošku (kao da malko vuče na crvenu, ali ne mogu baš sada da se setim da sam to video i uživo, možda je i do fotoaparata, da ne grešim dušu), ali čovek stvarno treba da traži i traži nešto neobično po crnom ekranu da bi nešto primetio. U realnom radu sve izgleda perfektno i ništa neobično se ne primećuje. Moj sadašnji viewsonic solidno probija po donjoj i gornjoj ivici (probijanje se lepo vidi pri cinemascope filmovima, čak i na 16-9 filmovima u tamnijim scenama npr)... tako da je koreanac tata za njega po ovom pitanju. Stvarno odličan rezultat po mom mišljenju.
 

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
Na red je došao i OSD meni.

Ništa fensi i preterano, ali bar ga ima.

IMG_0864.JPG

Positioning i image settings su stavke namenjene isključivo analognom signalu i preko dvi-d ili hfmi, one neće biti aktivne.

IMG_0865.jpg

Iako sam čitao po netu kako na ovom modelu ne postoji brightness podešavanje, već da je samo moguće 100 ili 0 posto, to na sreću, nije tačno. Kao što vidite podešavanje postoji i radi kao i na svakom drugom normalnom monitoru i ide od super bright do super black, tako da će svako naći svoju omiljenu sredinu.

IMG_0867.JPG

Od podešavanja boja postoji normal, "rediš", "bluiš" i user podešavanje, gde možete podešavati crvenu, zelenu i plavu kako vi želite (monitor dolazi s "bluiš" presetom out of the box, pa je svakako prva stvar koju treba uraditi ta da se prebaci na normal ili user, a svakako je greota ne dati po neku crvenu nekom od kolega forumaša koji bi to utegao s profi kalibratorom).

IMG_0868.JPG

I za kraj, imamo "initialize" za vraćanje sve na default podešavanja, kao i mogućnost wide ili 4:3 prikaza slike, a tu je i digitalni kontrast, koji nisam baš detaljno istestirao, ali radi. Naravno treba to malo detaljnije istestirati kako bi se videlo koliko je upotrebljiv. Ja lično svakako nisam ljubitelj digitalnog kontrasta i nikad ga ne uključujem, ali dobro je da postoji i ta opcija.
 

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
Što se tiče kvaliteta izrade, budući da internetom vlada mišljenje kako ovaj shimian i nije baš skroz odrađen kako treba što se tiče kvaliteta kućišta itd, prijatno sam se iznenadio kada sam ga pogledao uživo.

Po meni nije ništa lošije urađen od brendiranih monitora, plastika je kvalitetna i na dodir ostavlja solidan utisak, sličan i ostalim monitorima koje viđamo po radnjama.

Nisam primetio nikakvo krckanje itd. Jedino što sam primetio, a da nije baš kako treba, je to da donja ivica monitora ima mali flex kada se pritisne, ali to se uopšte ne vidi spreda i primeti se tek kada se priljubite monitoru i gledate na dole, a to po meni uopšte nije strašno. Kod kuće imam viewsonic vx2739wm i mogu vam reći da je viewsonic solidno lošiji po pitanju krckanja i kvaliteta plastike, kao i jedan lg monitor koji je bio tu u kancelariji pored koreanca, koji je krckao kao lud pri svakom dodiru.

Sve u svemu, prijatno sam iznenađen jer sam očekivao blagi krš po tom pitanju, ali mogu vam reći da je kućište solidno odrađeno, čak dosta bolje nego neki brendirani monitori. Što se tiče dizajna, kućište je solidno tanko i jedino mi se ne sviđaju ugrađeni zvučnici pozadi, ali njih mislim da niko neće ni koristiti niti gledati, tako da to i nije strašno po mom mišljenju. Spreda izgleda veoma lepo, ima beli ram sa strane po ivicama monitora (koje su fino zaobljene) i dosta podseća na neki fensi smartfon sa nekim finim belim case-om. Meni se sviđa i baš bi mi legao uz case mod koji ću valja konačno uskoro i početi da radim.

Postolje nije uopšte toliko "wobbly" i neupotrebljivo kao što se priča po netu. Ima samo tilt gore-dole i kad pokušate da odradite tilt na gore do kraja, može vam se desiti da ceo stalak krene malo da se podiže, ali kad se sve sabere, nije ništa lošiji od većine monitora koje kupujemo po radnjama. Ništa posebno. Meni to takođe ne smeta, jer monitor podržava VESA 100x100, tako da će ići na "kuku" svakako. Napominjem samo da sam na monitoru video samo donja dva šfrafa, o čemu se piše i iščuđava po netu, tako da oni koji bi da kače monitor na neku kuku-ruku itd, treba da nabave još dva odgovarajuća šrafa. Od prateće opreme dolazi samo dual linik dvi kabl od oko 1.5 metra i deluje da je ok odrađen.


Napominjem još jednom da je sve slikano polu-ido"j"otom i da ja i nisam baš neki "slikar" s mirnom rukom, kao i da sva slika s monitora dolazi s d-sub porta. Input lag nisam uspeo da ispipam kako treba, jer je tamo bio neki običan miš koji i sam ima dosta laga, pa nisam mogao da steknem nikakav iole objektivan utisak, ali se sve nadam da će s nekim 1000Hz pooling mišonjom i isključenim v-syncom ići ispod 20ms. S obzirom koliki lag imaju dell, hp i ostala bratija, svaki rezultat ispod 20ms za mene bi bio super postignuće.

Inače, uvoznik deluje kao jedan veoma fin i korektan gospodin. Uverio me je da će biti obezbeđena kvalitetna podrška. Monitor se može pogledati na licu mesta i vratiti ukoliko bude bilo mrtvih piksela i drugih problema, sve kao i u svakoj drugoj prodavnici...

Sve u svemu, oduševio sam se monitorom, pogotovo kod onih stvari kod kojih sam se najviše pribojavao... tako da sam rešio da zagrizem metak i pazarim ovo čudo. Hp, a pogotovo dell modeli imaju one zrnaste mat filtere na koje se mnogi žale, a da i ne pominjem njihove cene, a tek da ne pominjem apple, kojeg valja kupiti ponajviše kako biste pokazali klijentima kako bes'n ofis' imate. Ako se ubode dobar primerak, sumnjam da bi "prosečan" korisnik ovakvog tipa monitora primetio razliku između A++ ili koliko već pluseva imaju apple-ovi paneli u odnosu na ovaj koji u sebi ima A ili A- panel... ali bi svakako primetio razliku u debljini svog novčanika. Pa bolje je kupiti za te pare dva shimiana i cepati s dual monitor setup-om, a ostaće vam i kusur... naravno, ukoliko vam prestiž nije toliko bitan.

Mislim da je ovaj monitor za ove pare prava "krađa", pogotovo što imamo ovde propisnu garanciju i što uvoznik ostavlja pozitivan utisak po pitanju svake vrste podrške.

Takođe se nadam da će monitor potrajati i da neće biti nekih kvarova, ya***avancija, ali to se za sada još ne zna, pošto su se svi ovi koreanci nedavno pojavili na tržištu i još uvek ne postoji odgovarajući fidbek korisnika po pitanju dugotrajnosti monitora u odnosu na "brendirane" monitore koji se mogu svuda kupiti. Žalili su se ljudi ranije na crkavanje pcb-a, ali to su bile prve serije, već uveliko se isporučuju monitori sa novim pcb-om koji ne zeza, a vidimo da je ovaj primerak proizveden u septembru 2012. (slika sa portovima, pa kod bar koda piše kad je poizveden) tako da nema brige po tom pitanju. Svakako ću gledati da ga utaknem u neki ups ili da nabavim barem nešto što ima auto voltage regulator, čisto da mirnije spavam noću, svakako sam planirao tako nešto da nabavim za ceo komp, iako nemam problema s naponom.

Ja ću ga uzeti preko firme, a uvoznik mi je rekao i da je sad moguća prodaja i fizičkim licima pa ni to nije više prepreka (do skoro je bila moguća isključivo prodaja pravnim licima).

Sve u svemu, nadam se da ću ga već koliko popodne-uveče doneti kući, pa možete očekivati i neki malo detaljniji test u danima koji slede.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Odlican review,svidza mi se monitor;)
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Hvala na opsirnim informacijama, rizik al moze da se isplati, mislim na ovaj deo podrske.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Na jednoj fotografiji se vide pikseli ili se samo meni učinilo? Prva fotka u post #3.
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Vidi se "mrežica" svuda po ekranu.

 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
i ja vidim 'mrezu'... verovatno je do slike... trebalo bi da je dot pitch dovoljno mali...

kobayashi :ziveli:
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
Ma to je preko d-suba, zato je i takva slika. Kad s vga kablom ubodeš 1440p imaš fliker i svašta nešto po ekranu. Preko dvi-d kabla koji dolazi s monitorom, slika je bombona. Pikseli su toliko mali da u igrama nije uopšte potreban AA.
 

mige

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.01.2011.
Poruka
162
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-4770K + Noctua NH-U12S
Motherboard:
GIGABYTE G1.Sniper Z87
RAM:
2x8Gb HyperX Predator DDR3
VGA & cooler:
ASUS R9 280X DirectCU II TOP
Display:
Dell U2410 H-IPS
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 250gb
Sound:
Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Pro, Jazz 9902
Case:
Chieftec LBX-02B-B-B
PSU:
Cooler Master V1000
Mice & keyboard:
Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 8.1
Nek te sluzi lepo. Po meni bolji izbor nego onaj Alu Asus od 27 incha.
 

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
@Steamroller: Taj monitor bi trebao da ima vecu gustinu piksela od klasicnog 23" 1080p monitora, tako da je prakticno NEMOGUCE da vidis piksele. :D To je verovatno neki efekat na samoj slici :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
nema sanse da su to pikseli, to je nesto do skalinga slike ili konekcije, a mozda je i foto aparat nesto istripovo u celoj toj kombinaciji pa naglasio efekat :)

Moje misljenje je da je 1440p mac sa dve ostrice. Super je za rad ali jako skupa rezolucija za gaming. Nije problem ako se ima para za SLi gtx680/670 al ja bih nekako radje uzeo nesto drugo za te novce :P
 

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
nema sanse da su to pikseli, to je nesto do skalinga slike ili konekcije, a mozda je i foto aparat nesto istripovo u celoj toj kombinaciji pa naglasio efekat :)
Apsolutno tako, to je do analogne konekcije, dvi-d je čist kao suza.

Moje misljenje je da je 1440p mac sa dve ostrice. Super je za rad ali jako skupa rezolucija za gaming. Nije problem ako se ima para za SLi gtx680/670 al ja bih nekako radje uzeo nesto drugo za te novce :P
To jeste, ali nije toliko strašno koliko sam mislio. Sa 570-ticom sam pikao AC revelations sve na max i radio je čak bolje nego u 1080p, ne znam kako, ali tako je. AC3 sam morao da isključim AA i radi super, a ne vidi se razlika s AA i bez AA, zbog gustine piksela, treba da se priljubiš uz monitor i gledaš u neke stepenice itd da bi video jaggies... Jedino sam u moh warfighteru morao da isključim AA da bih dobio nekih 45 frejmova u proseku, trebalo bi isključiti još nešto za skroz fluidno igranje. Mislim da 1440p osim cryengina i frost byte, metroo 2033 i tih baš najzahtevnijih naslova sve može da potera bez problema na max sa sve AA. A 570 je već još malo pa dve generacije stara kartica, kapiram da je sa 660 ili 660ti još bolja situacija, s 2gb vrama nema frke ako se igra s jednim monitorom...
 

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
Ja sam nažalost morao da ga vratim jer imam problem s radom monitora u 1440p i plazme koja ide preko risivera, naravno u 1080p, sve to u extended modu, jer clone će mi raditi samo na 1080p. Ne mogu da dobijem signal nikako preko risivera i porazbaca mi sve ikone svuda po desktopu dok pokušava da odradi hdmi handshaking, a imam mnogo ikona na desktopu pa poludim kad mi to uradi... Mogu ili da mi rade monitor i tv u extended modu bez povezivanja TV-a preko risivera, ali onda ostajem bez zvuka (u pitanju je xonar hdav 1.3 koji dodatno komplikuje stvar, ali ne bih tu karticu menjao nizašta na svetu trenutno), dok ovako mogu samo da koristim monitor i da imam zvuk, ali ne i sliku koju bi outputovao risiver, zbog tih problema sa handshakingom, da i ne pričam da sam dobio na grafi 25 stepeni viška u mirovanju s extended modom za monitore, a to nije malo. sve to naravno nema nikakve veze s monitorom, već sa mojim komplikovanim setupom koji sam mukotrpno sklapao i koji ne mogu nikako da menjam. Ne mogu da se odreknem ni hdmi zvučne ni risivera, kao ni da menjam grafiku, tako da...

Nažalost, morao sam da vratim monitor iz tih razloga, ali nadam se da ću moći nekom prilikom da ga uzmem za firmu, jer tamo nemam tako komplikovan setup.

Moraću da se zadovoljim nekom ips 27-micom sa 1080p rezolucijom, koja mi sad izgleda nekako skučeno pošto sam video 1440p u praksi. Jbg... Ionako sam poprilično ćorav pa mi je to možda i bolje zbog teksta, jer sam i sa 1080p 27-micom veoma blizu ekrana...

Šteta, shimian je stvarno dobar monitor za ove pare.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
mislim da to sto ti se desava ima veze sa visokom rezolucijom koju pokusavas da saljes sa kartice na monitor i TV preko hdmi kabla. Mislim da za monitor treba da ide display port konekcija, a za TV hdmi. Nisam bas najbolje razumeo kako si to pokusao da povezes. U svakom slucaju, sa win+P mozes brzo i lako da menjas koji displaj koristis i koji mod. Veoma korisno kad ti ne treba TV jer nVidia karte drze 3D mod kad koristis dva i vise displeja odjednom, otud i vece temperature na idle (kartica drzi 3D klokove i napone).

Sto se visoke rezolucije tice, ja koristim 1440p rezoluciju u nekim igrama (radim downscale sa 1440p na 1080p, to mu dodje kao malo supersamplinga) i u nekim igrama moze, u nekima ne. Probaj Metro ili farcry 3 (farcry 3 moze ali mora da se obori postprocess na low, barem kod mene), do duse ja vijam 45+ fps, ispod toga prosto ne idem. Pretpostavljam da bi u BF3 i slicnim igrama takodje morao da spustam detalje, ali nisam probao to sa 1440p pa ne znam.
Posto sam i sam corav mislim da bi mi vise legla varijanta 1080p 27".
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
4.024
Rezultat reagovanja
2.458
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Bas mi je zao, nisi uspeo da nateras Xonar da progovori, ja bih pre zrtvovao HD zvuk umesto slike, ali to je tvoj izbor, samo molim te reci mi sa kog medija pustas HDDTS...?
 

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
Zvuk je moja prva ljubav, a slika druga! Pošto mi je danas upravo stigao st50 od 50 inča, slika je pokrivena! :D HD audio kodeke puštam preko total media theatre-a i to trojke.
Mislim da jedino s njom mogu preko xonara da bitstrimujem HD audio. Pošto mi je sad stigao TV, pa me svrbi malo 3d da probam, probaću s power DVD-om i novijom verzijom TMT-a kojie podržavaju 3D, nadam se da će raditi.

I da sam uspeo nekako da nabudžim da to radi, rad u extended modu s jednim monitorom na 1440p, a s drugim (tj s TV-om) na 1080p je toliko frustrirajuće iskustvo da sam hteo da se zapalim i skočim s terase.

Inače, pošto sam non stop pre nekim ekranima, vid mi žestoko trpi i 1440p mi je možda i previše velika rezolucija, jer i na 1080p na 27-mici zbog teksta sedim veoma blizu monitora. Kapiram da bi posle nekog vremena 1440p počeo da mi i smeta, a ne znam da li bi mi i koliko pomoglo neko uvećanje fonta u windowsu. Sve u svemu, sad mi je plazma povezana preko risivera, a stari viewsonic vx2739 ide direktno iz dvi-ja. to su ta dva monitora koliko mi kartica podržava i u clone modu sve to šljaka ka' podmazano. Grafika mi u clone modu idluje na nekih 40 stepeni, dok mi u extended modu (probao sam da izbacim risiver iz kombinacije i da samo priključim shimiana i stari monitor preko dva dvi porta, kako bih video kako bi to s extended modom šljakalo ukoliko bi bilo moguće da imam i zvuk i sliku), grafika idluje na čitavih 65 stepeni, što je ogromna razlika, a još je zima.

Jbg. Još uvek mi je u lepom sećanju 1440p i manja gustina piksela, tako da se nadam da ću nekom prilikom moći da ga uzmem za firmu, gde nemam svih tih ya***avancija, risivera, hdmi zvučnih itd. Tamo mi veći radni prosto na ekranu mnogo više znači, dok mi gajbi možda ipak više odgovara 1080p, gde daleko više radim s tekstom, dakle nevezano za to što zbog ovog mog setupa i nemam drugog izbora.

Na poslu se uglavnom nešto montira, kepčeruje, transkoduje, masterizuje, a povremeno se rade i katalozi - promo materijali itd. itd. Tako da bi mi tamo "šimika" lepo legao i imao bih sve pokriveno. Nije da mi je baš baš baš neophodan, pošto se koriste CRT televizori za monitoring i oni odrađuju posao, ali dobro bi mi došao... komad-dva... :D

S dual monitor setupom bih tamo daleko lakše baratao s multitaskingom i gomilom otvorenih prozora na sve strane, tek u 1440p... jer mašina u isto vreme kepčeruje, reže promo diskove, transkoduje, radi se authoring, drnda se s mejlovima, prave se nalepnice itd itd, samo se kafa ne kuva na usb kuvalu... :d

Ovo je zaista po odnosu cene-kvaliteta idelan monitor za dual setup u firmama-studijima itd (pogotovo u Sribji gde manje firme i nemaju baš budžet za dva apple cinema display-a ukoliko nisu baš baš baš baš kritično neophodni), ali i za har' kor igrače s više grafa aždaja, pošto nisam primetio probleme s odzivom, a i input lag nije loš, tu je negde u granici jednog frejma, možda koji ms više. Može opušteno da se gembla na njemu.
 

Kobayashi Maru

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.04.2011.
Poruka
353
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 4770K i Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Z87 DELUXE
RAM:
16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
VGA & cooler:
Asus GTX 780 DCU II OC
Display:
Viewsonic vx2739wm, Panasonic TX-P50ST50e
HDD:
SAMSUNG 840 pro 128GB, WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
Sound:
Onkyo TX-SR875, Axton prednje i zadnje kutije, KLH 17, Sennheiser HD280pro
Case:
Cubitek HPTX, koji će uskoro da dobije potpuno novi izgled...
PSU:
Seasonic x850 gold
Optical drives:
LGBD BD-RE BH10-LS30
Mice & keyboard:
COrsair K70 Mx Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, genius i3
Internet:
DSL
OS & Browser:
WIN 7 64bit enterprise, firefox
Other:
Xbox 360 gamepad, genius i3
mislim da to sto ti se desava ima veze sa visokom rezolucijom koju pokusavas da saljes sa kartice na monitor i TV preko hdmi kabla. Mislim da za monitor treba da ide display port konekcija, a za TV hdmi. Nisam bas najbolje razumeo kako si to pokusao da povezes. U svakom slucaju, sa win+P mozes brzo i lako da menjas koji displaj koristis i koji mod. Veoma korisno kad ti ne treba TV jer nVidia karte drze 3D mod kad koristis dva i vise displeja odjednom, otud i vece temperature na idle (kartica drzi 3D klokove i napone).
Ne, hdmi ne može da potera 1440p, bar ne 1.3 varijanta. Moj setup ide ovako.

Grafika ima dva dvi-d i jedan mini hdmi port. Nvidia 570, pa podržava samo dva monitora na jednoj kartici.

Iz jednog dvi-ja ide dual link dvi kabl (koji je došao uz monitor) direktno u monitor i to radi, 1440p ide, sve ok. Iz mini hdmi-a ide kabl u hdmi in na zvučnoj, xonar hdav 1.3. on mi bitstrimuje hd audio kodeke preko TMT-a.

Iz zvučne iz hdmi out ide kabl u risiver, a iz risivera u TV, tj stari monitor jer je plazma tek danas stigla.

Dakle nvidia control panel mi vidi dva monitora, jedan je onkyo risiver, a drugi shimian minitor. Kad pokušam da ih povežem u extended mod, slika se pojavi na kratko, ali risiver počne da tripuje sa hdmi handshakingom i ne može da uhvati zvuk, resetuje se i pokušava iznova i iznova da uhvati signal, pa mi se samim tim i monitor gasi i pali. Ukoliko disejblujem risiver kao monitor, ostajem bez zvuka, tako da nema mrdanja. Pokušao sam čak i da izbacim risiver iz kombinacije i poterao shimian na jednom dvi-ju, a stari viewsonic na drugom. to u extended modu radi, naravno bez zvuka, ali onda se prvo temperatura zbog extended moda penje u idlu sa 40 na čak 65 stepeni, twin frozr 3 model, a tek da ne pominjem da mi se često baguje komp kad pokušavam da na 1080p monitoru pokrenem neku igru ili aplikaciju u fullscreen modu, pa mi stalno porazbaca sve ikone svuda po desktopu na primarnom monitoru.

Sve živo sam pokušavao, pokušavao sam i s ultramon-om da nateram barem slika da mi radi na oba monitora, čisto da vidim kako bi to izgledalo i koliko bi bilo praktično u relanom radu ukoliko bi postojalo rešenje za zvuk, ali rezultat je totalno frustrirajuć. Mogu na risiveru da isključim monitor out pa da imam samo sliku na monitoru i zvuk ,ali ne i sliku na plazmi, a zato sam je i kupio, da gledam filmove i igram se na njoj, ukoliko to uključim i pokušam da promenim primarni monitor na ovaj što ide iz risivera, sve se opet pogubi i opet mi se na monitori sve ikone porazbacaju na sve moguće strane, a ultramon ne može valjano da ih vrati iako ima opciju da sejvuje raspored ikona po desktopu. Užas, da čovek naprosto odlepi.

Nevoljno sam vratio monitor i ovom prilikom se zahvaljujem na uvozniku koji je bez ikakvih problema primio monitor nazad i ispao maksimalno korektan.

Danas mi je stigao tv i povezao sam sve sa starim viewsonic 1080p monitorom i u clone modu to sve šljaka kao sat, tako da sam kod kuće ograničen na 1080p, stoga sad i tražim neki ips 1080p monitor.

Sto se visoke rezolucije tice, ja koristim 1440p rezoluciju u nekim igrama (radim downscale sa 1440p na 1080p, to mu dodje kao malo supersamplinga) i u nekim igrama moze, u nekima ne. Probaj Metro ili farcry 3 (farcry 3 moze ali mora da se obori postprocess na low, barem kod mene), do duse ja vijam 45+ fps, ispod toga prosto ne idem. Pretpostavljam da bi u BF3 i slicnim igrama takodje morao da spustam detalje, ali nisam probao to sa 1440p pa ne znam.
Posto sam i sam corav mislim da bi mi vise legla varijanta 1080p 27".
Da, i ja sam ćorav i kod kuće mi, nevezano za ove moje probleme, zaista više odgovara 1080p rezolucija, jer radim mnogo sa tekstom, a veličina radnog prostora na ekranu mi nije toliko bitna, sve što mi treba mi staje u 1080p bez nekog preteranog ustezanja.

Ali 1440p zaista izgleda prelepo, a čak sam se i iznenadio kako su mi igre dobro radile na 570-tici, Jedino možda kod frost byte 2, cryengine s dx11, kao i metro 2033 igara treba pored AA da se smanji još ponešto, posebno ukoliko nemate mnogo vram-a. 570 tica ima 1280mb i za jedan monitor mi je bilo dovoljno, ali za skirym sa hd teksturama i gomilom modova i slične naslove ni 2gb neće biti dovoljno.

U AC3 sam samo smanjio AA na minimum i sve je išlo glatko.

AC revelations, BO2 su radile sve na max, uključujući i AA do grla i sve je radilo perfektno glatko. Kapiram da sve igre s UT3 endžinom i igre sa sličnom zahtevnošću neće imati nikakvih problema da se poteraju sve na max sa sve AA do kraja otpanjenim, a 570 će još malo biti kartica stara dve generacije.

Dakle, za jedan monitor mislim da bi i 660 bila dovoljna za većinu naslova, osim BF3, napucane krize i još par takvih naslova, gde pored AA treba smanjiti i još ponešto.

Kad se sve sabere, malo li je 95 posto naslova?

A pritom input lag nije toliko loš koliko je na dell-u i hp-u i sasvim je prihvatljiv za gejming. Nikakav ghosting nisam primetio, mislim da je ovaj panel možda čak bolji po tom pitanju od ovih ips 1080p monitora s manjim dijagonalama.

Ali pošto mi je sad stigla plazma, u 1080p mogu da napucam u svakoj igri AA do maksimuma i da sve ide glatko, a čak i 1080p na plazmi od 50 inča s AA na max izgleda naprosto božanstveno, tako da ću se ja još dugo igrati u 1080p.

Dakle 1440p je i više nego ok za igranje s jednim monitorom uz bar neku 660 ili 660ti karticu, dok je u desktop okruženju to zaista druga priča.

Onim manje ćoravima otvara se jedan sasvim novi pogled na desktop.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pazi nisam ni rekao da 1440p kacis na HDMI vec TV (1080p) ali realno hdmi 1.3 moze da potera 1600p

HDMI 1.3 increased that to 340 MHz, which allows for higher resolution (such as WQXGA, 2560×1600) across a single digital link.
http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Audio.2Fvideo.

dalje, zasto moras da teras zvuk iz nvidije hdmi u asusa? Zasto samo ne stavis da je asus digital out primarni zvucni izvor i namestis ga da "svira" sve i zabodes ga u risiver? Zasto moras da teras zvuk i sliku kroz jedan hdmi kabl (ne znam da li moze da prodje hddts i 1080p kroz 1.3 hdmi, trebalo bi da moze?)? Zar taj Onkyio ne moze da se namesti da prikazuje sliku sa jednog ulaza, a zvuk sa drugog? Moja skoro 15 godina stara yamaha rx-v430 je to mogla...Na taj nacin iz grafulje saljes sliku, a iz zvucne zvuk.Mislim, ja ni nemam zvucnu, imam integrisanu koju koristim samo za spdif, video plejeri mi bitstrimuju sve na yamahu, a ona mi je defakto D/A konverter i pojacalo.
Jesi li probao tako?

edit: sto se igrica tice, mene licno ne interesuje da li ce bioshock 1 raditi u 1440p vec da li ce bioshock 2 i 3 raditi u 1440p bez da moram da dajem 400+ evra za graficku ;) Nista mi ne bi znacilo sto 95% starih naslova koje sam odigrao i necu ih igrati opet radi kako treba :)
 
Poslednja izmena:

maestroBG

PCAXE member
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
992
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 6700 K, Delidded, Coolaboratory Liquid Pro and Corsair H110i GT
Motherboard:
Asus Maximus VIII Formula
RAM:
G SKill 2x8 Gb DDR 4 3600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 970 Gaming
Display:
LG 55 Inch smart TV 3D
HDD:
Samsung 850 Pro SSD
Case:
BeQuiet Silent Base 800
PSU:
CORSAIR CS 750 W
Optical drives:
PIONEER
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
Cable Net
OS & Browser:
WINDOWS 10 X64
ne sumnjam u kvalitet slike i u rezoluciju ali dizajn je kina 1970 godina:)
 
Vrh