• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zamena napajanja

Krieger

Newcomer
Učlanjen(a)
28.03.2024.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav narode.

Nedavno procitah na netu, reddit-u tacnije, da moje trenutno napajanje -Seasonic S12ii 620 i jos neka Seasonic napajanja, imaju neke probleme sa naponom (grupna regulacija napona), da su matorog dizajna i da nisu preporucljiva za nista novije od Haswell-a. Moje napajanje je blizu 4god staro, trenutnu konfiguracija gura oko godinu i po dana, pre toga je guralo konfu sa i7 4770 i 1650 super grafikom...

Konfiguracija je sledeca:
  • i5 12400F i ARCTIC 34 eSPORTS DUO
  • ASUS TUF B660M PLUS D4
  • 32GB (2x16GB) G.Skill Ripjaws 3600
  • Kingston KC3000 1TB
  • Toshiba P300 3TB
  • Seasonic S12 SS620ii
Budzet, recimo ~70€. Kupovina moze i u domacim prodavnicama, moze i na KP, mada sigurnije mi je ako ima nesto adekvatno kod nas.
Da li bi nesto od ovih bilo OK: Corsair CX650, Corsair CV 650, MSI MAG 650 BN, Cooler Master MWE 600 ? Sva spadaju u Tier C klasu, nisam siguran za CX, ali barem nisu u Tier E kao moje trenutno S12ii.

U vezi kasnijeg upgrade-a, isla bi neka grafika ranga RX6700/7700 (XT), RTX 4070, nesto sto bi moglo da potera igre u 2k (imam 2k monitor, 75Hz). A u vezi procesora... vrv neki i7 ako bi mogao na moju plocu, s tim da bi vrv morao da menjam i kuler, ali otom potom.

Hvala unapred.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.260
Rezultat reagovanja
5.344
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Možeš da uzmeš neka od ta tri Mwe,msi abn,corsair cx.
Uzeo bi cooler master mwe,najbolji izbor.
 

Krieger

Newcomer
Učlanjen(a)
28.03.2024.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Od Cooler Mastera MWE samo nadjoh ovo samo u Exc**d-u, valjda je ok ? To mi je prvi izbor za sada. Gledam itsvet i eponuda btw.
Sta mislis o Corsair CX750 ? Ima ga u Mon****u za oko 9k, da li vredi doplate ukoliko nema ovog Cooler Mastera na stanju ? Citao sam da postoji dosta verzija tih CX napajanja tako ako postoji rizik, mozda je ipak bolje da izgbegnem taj rizik da ne bih dobio opet nesto kao Seasonic S12 ?
I jos za MSI, postoji MSI MAG A650 BN, a za skoro iste pare MSI MAG A650 GL koje je modularno i Gold. Garancija je duza za BN(ukoliko nisu lepo napisali na sajtu), pretpostavljam da je BN bolje ?
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.260
Rezultat reagovanja
5.344
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Od Cooler Mastera MWE samo nadjoh ovo samo u Exc**d-u, valjda je ok ?
Da,ok je mwe white ili mwe v2 bronze.
Oni su najbolji od priloženih.

Sta mislis o Corsair CX750 ? Ima ga u Mon****u za oko 9k, da li vredi doplate ukoliko nema ovog Cooler Mastera na stanju ? Citao sam da postoji dosta verzija tih CX napajanja tako ako postoji rizik, mozda je ipak bolje da izgbegnem taj rizik da ne bih dobio opet nesto kao Seasonic S12 ?
Stariji cx/cx-f su dobri,neznam koji se trenutno prodaju kod nas,novi cx je lošiji za klasu,kao i ostali corsair modeli,svi su uglavnom otišli stepenik niže.
I jos za MSI, postoji MSI MAG A650 BN, a za skoro iste pare MSI MAG A650 GL koje je modularno i Gold. Garancija je duza za BN(ukoliko nisu lepo napisali na sajtu), pretpostavljam da je BN bolje ?
A-BN znam da je dobro budzetsko napajanje,o A-GL neznam ništa ili vrlo malo,možda napamet da je slično kao BN i nešto efikasnije, gold.
 

Krieger

Newcomer
Učlanjen(a)
28.03.2024.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Djolekg je napisao(la):
Da,ok je mwe white ili mwe v2 bronze.
Oni su najbolji od priloženih.
Hvala, sada je izbor mnogo jasniji. MWE V2 je vrv najbolje napajanje za slicne novce kod nas.
Na stranom forumu mi neko predlozi pre ~1h i Seasonic BC12 BC. Mozda jeste tier B, ali ne bih Seasonic sada ni razmatrao.
Elem, na sajtu Exc***d-a za MWE pise 3god garancije, mozda bi trebalo da je 5 ili se varam. Inace Ex***d mi u par navrata nije dostavljao garantni list, secam se za KC600 SSD, pomenuto Seasonic S12 napajanje, i jos nesto, zaboravio sam.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.260
Rezultat reagovanja
5.344
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Seasonic bc/gc bi trebalo da je u redu,verovatno su ga stavili u B speculative jer nemaju dovoljno informacija,dobrih recenzija,već možda su vizuelno videli komponente i dizajn.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Menjaš samo jer si pročitao na Redšitu?

Za 70€ nećeš naći bolje od tog Seasonica, možda neka super akcija.
 

Krieger

Newcomer
Učlanjen(a)
28.03.2024.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Menjaš samo jer si pročitao na Redšitu?

Za 70€ nećeš naći bolje od tog Seasonica, možda neka super akcija.
Pa nasao na dosta mesta slicnu pricu, uglavnom pise da nije kompatibilno dalje od Haswell platforme zbog nekih C6/C7 stanja, zato sto je group-regulated pa moze dosta da varira napon, fale neke zastite....itd
A ovde izmedju ostalog je izlistan u tier E- to avoid. Takodje jos par tema sa foruma: toms hardware 1, reddit 2. ovaj reddit ima i linkove gde je testirano.
Ne znam, hteo bih da cujem jos neko misljenje, da li da ga menjam sad, da li smem uopste da stavljam nesto tipa RX6700 kasnije, napajanje je 4god staro.
Dobro sad, imam ja i nekog Chieftek-a CTG450 starog 10god koji radi bez problema sa matorom konfom, ali ovde imam novije komponente, cisto da ne razmisljam i ne lupam glavu bzvz.
 
Vrh