• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Update firmware-a na Samsung F3?

S.V.E.T.A.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.11.2009.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel [email protected]@MegaShadow
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD4
RAM:
2x4GB Kingston T1@1600MHz cl9
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 & MSI HD5850@CF
Display:
Benq G2420HDBL
HDD:
Samsung SSD EVO 250+F3 500GB+F3 1TB+Maxtor 500GB
Sound:
E-MU 1212m
Case:
CM cosmos 1000
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
Samsung SH-S223C
Mice & keyboard:
Logitech G19 & Saitek R.A.T.7
Internet:
DSL
OS & Browser:
Win 7 64Bit
Interesuje me da li mogu i gde u BG da odradim update firmware-a na Samsung F3 1TB disku?

Hvala
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li mislis na ovo?

http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=308

Ja sam pre skoro 2 godine uradio update F/W na Seagate disku iz preventivnih razloga (imali su problem sa brickovanjem diskova) bez problema. Ako se odlucis za update, ne bi bilo lose da uradis backup svega sto je bitno. F/W update ne bi trebalo da brise podatke uopste. Jedino sto bi trebalo da se desi (ako je sve proslo po planu) je da ga Windows prepozna ponovo. Ono sto sam video na gore pomenutom linku je da treba da prebacis kontroler u legacy mode (tada se disk vidi kao primarni/sekundarni master/slave, zavisno kako je povezan). Drugo, treba ti DOS bootabilni medijum (CD, USB) jer flasher radi samo pod DOS-om (zato mora kontroler da bude u legacy modu). Sam update radis tako sto pokrenes F3.EXE i pri tome ne smes da resetujes racunar ili slicno. Iskreno receno ovo mi se ne svidja jer nije bas user friendly. Bolje da su napravili bootabilni ISO koji se nareze na CD pa se flash procedura pokrece automatski.

Moj savet je, ako nisi radio ovako nesto, je da odneses disk u firmu gde si ga kupio da ti urade update.
 

S.V.E.T.A.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.11.2009.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel [email protected]@MegaShadow
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD4
RAM:
2x4GB Kingston T1@1600MHz cl9
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 & MSI HD5850@CF
Display:
Benq G2420HDBL
HDD:
Samsung SSD EVO 250+F3 500GB+F3 1TB+Maxtor 500GB
Sound:
E-MU 1212m
Case:
CM cosmos 1000
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
Samsung SH-S223C
Mice & keyboard:
Logitech G19 & Saitek R.A.T.7
Internet:
DSL
OS & Browser:
Win 7 64Bit
Da li mislis na ovo?

http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=308

Ja sam pre skoro 2 godine uradio update F/W na Seagate disku iz preventivnih razloga (imali su problem sa brickovanjem diskova) bez problema. Ako se odlucis za update, ne bi bilo lose da uradis backup svega sto je bitno. F/W update ne bi trebalo da brise podatke uopste. Jedino sto bi trebalo da se desi (ako je sve proslo po planu) je da ga Windows prepozna ponovo. Ono sto sam video na gore pomenutom linku je da treba da prebacis kontroler u legacy mode (tada se disk vidi kao primarni/sekundarni master/slave, zavisno kako je povezan). Drugo, treba ti DOS bootabilni medijum (CD, USB) jer flasher radi samo pod DOS-om (zato mora kontroler da bude u legacy modu). Sam update radis tako sto pokrenes F3.EXE i pri tome ne smes da resetujes racunar ili slicno. Iskreno receno ovo mi se ne svidja jer nije bas user friendly. Bolje da su napravili bootabilni ISO koji se nareze na CD pa se flash procedura pokrece automatski.

Moj savet je, ako nisi radio ovako nesto, je da odneses disk u firmu gde si ga kupio da ti urade update.
Da, mislim bas na taj update patch za kompatibilnost sa SB850 cipsetom.
Disk je nov i nepokrenut tako da nema straha od eventualnog gubitka podataka.
E sad, ja necu jos nista pokusavati dok ne sklopim masinu i ne pustim je u rad, posto kako sam procitao na netu nekima radi sve OK i bez tog patch-a a nekima trazi taj update.
Ploca je Gigabyte 890GPA-UD3H Rev-2.0 kojoj cu da stavim najnoviji bios i mislim da ce sve biti OK;)

Pozdrav i hvala!
 
Vrh