• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Otvaranje servisa

Exodusbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.05.2015.
Poruka
431
Rezultat reagovanja
220
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus ROG Scar III & Lenovo Yoga C940
CPU & cooler:
Intel Core i7-8700k & Kraken X62
Motherboard:
Asus ROG Maximus XI Hero
RAM:
4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
VGA & cooler:
ZOTAC RTX 2080 SUPER Twin Fan
Display:
ASUS ROG Swift PG348Q
HDD:
SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
Sound:
Senn HD600, Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
Case:
CM Cosmos C700P
PSU:
CM V850
Mice & keyboard:
Logitech G903, HyperX Alloy Elite RGB
Internet:
Cable & Telenor Home
OS & Browser:
Win 10
Ma crno bele, ionako neće preživeti do sutrašnjeg dana...

Staviš obavezno one telefone za cepkanje

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 

Dzikiii98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-4440 CPU 3.10GHz
Motherboard:
MSI H81M-P33,
RAM:
8GB DDR3
VGA & cooler:
AMD Radeon R7
Display:
Vivax LED TV Full HD 40''
HDD:
1TB Toshiba - 120GB Kingston H103S3120G
Internet:
10/1 mb
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
Ma crno bele, ionako neće preživeti do sutrašnjeg dana...

Staviš obavezno one telefone za cepkanje

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Hvala na savetu, vredi pokušati :)
 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.062
Rezultat reagovanja
1.382
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Noctua NH-U12S Cromax Black + 5x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 200-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Inspekcija se ne cima ni za mnogo ozbiljnije stvari tako da se slobodno izreklamiraj.
 

Exodusbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.05.2015.
Poruka
431
Rezultat reagovanja
220
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus ROG Scar III & Lenovo Yoga C940
CPU & cooler:
Intel Core i7-8700k & Kraken X62
Motherboard:
Asus ROG Maximus XI Hero
RAM:
4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
VGA & cooler:
ZOTAC RTX 2080 SUPER Twin Fan
Display:
ASUS ROG Swift PG348Q
HDD:
SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
Sound:
Senn HD600, Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
Case:
CM Cosmos C700P
PSU:
CM V850
Mice & keyboard:
Logitech G903, HyperX Alloy Elite RGB
Internet:
Cable & Telenor Home
OS & Browser:
Win 10
Urbana je legenda da inspektor, kada ga mrzi da izlazi na teren, pozove 5-6 oglasa, oni mu dođu na noge u privatan stan, a on im lepo napiše kazne od 5.000din.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 

Zuco OW

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
489
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Drvenko
CPU & cooler:
AMD phenom II X4 B50
Motherboard:
BIOSTAR TA785G3 HD
RAM:
Silicon Power 4gb 1600mhz
VGA & cooler:
Sapphire Radeon HD 6570
Display:
19 MEDION
HDD:
Hitaci 500gb SATA 2
PSU:
500W
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Mis X7 740K tastatura Kb-G265
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 7 64
Other:
Dosta vise :D
Servis nije samo Softwer vec i Hardware Znaci Popravka svih Uredjaja Od Tv do Tablet Racunara.
 

Dzikiii98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-4440 CPU 3.10GHz
Motherboard:
MSI H81M-P33,
RAM:
8GB DDR3
VGA & cooler:
AMD Radeon R7
Display:
Vivax LED TV Full HD 40''
HDD:
1TB Toshiba - 120GB Kingston H103S3120G
Internet:
10/1 mb
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
Inspekcija se ne cima ni za mnogo ozbiljnije stvari tako da se slobodno izreklamiraj.
Vrlo moguće ali se ne bih baš ''igrao'' sa inspekcijom pa da moram plaćati kazne ko zna kakve.

Urbana je legenda da inspektor, kada ga mrzi da izlazi na teren, pozove 5-6 oglasa, oni mu dođu na noge u privatan stan, a on im lepo napiše kazne od 5.000din. Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Baš tako, u krajnjem slučaju može neko da mi podmetne, tj. prijavi inspekciji, a i pitanje je da li je to samo 5.000 din, u svakom slučaju ne bih baš da idem protiv zakona.


Servis nije samo Softwer vec i Hardware Znaci Popravka svih Uredjaja Od Tv do Tablet Racunara.
Pa, činjenica je da ako sam otvorio temu na kompijuterskom forumu da je u pitanju servis računara, a ne veš mašina, šporeta, itd. :rolleyes: :D Najgore od svega što je preko 80% posla pa čak i više upravo reinstalacija sistema. :ludnica:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.947
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
A zašto ne bi vrsio instalaciju sistema bez aktivacije? Svakom saopstis koliko košta legalan windows. Za one za koje znaš da nisu inspekcija imaš lek, za one koje ne znaš, imaju koliko je legalan windows. Ili idi na varijantu dok još moze, windows 7/8/8.1 pa upgrade na w10 i tako postaje legalan. Mislim, inspekcija ako tebe cilja, naći će ti nešto drugo, nemaš tu nekog spasa i leka. Redovno placaj poreze i doprinose državi, lepo se ponasaj prema mušterijama i nadaj se dobrom... Drugačije možeš samo u ocaj da upadas jer toliko razloga imaš da možeš odmah da zatvoris firmu kad skontas sta sve je loše..


Sent from mighty voodoo magic ;)
 

Dzikiii98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-4440 CPU 3.10GHz
Motherboard:
MSI H81M-P33,
RAM:
8GB DDR3
VGA & cooler:
AMD Radeon R7
Display:
Vivax LED TV Full HD 40''
HDD:
1TB Toshiba - 120GB Kingston H103S3120G
Internet:
10/1 mb
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
A zašto ne bi vrsio instalaciju sistema bez aktivacije? Svakom saopstis koliko košta legalan windows. Za one za koje znaš da nisu inspekcija imaš lek, za one koje ne znaš, imaju koliko je legalan windows. Ili idi na varijantu dok još moze, windows 7/8/8.1 pa upgrade na w10 i tako postaje legalan. Mislim, inspekcija ako tebe cilja, naći će ti nešto drugo, nemaš tu nekog spasa i leka. Redovno placaj poreze i doprinose državi, lepo se ponasaj prema mušterijama i nadaj se dobrom... Drugačije možeš samo u ocaj da upadas jer toliko razloga imaš da možeš odmah da zatvoris firmu kad skontas sta sve je loše..


Sent from mighty voodoo magic ;)
Čini mi se da sam već pisao u nekom od prethodnih postova, ako se Windows ne aktivira nakon 30 dana pojavi se crna pozadina i ''Activate Windows'' watemark koji iritiraju jer se ne mogu tek tako skloniti i eto već zamerka od mušterija na moj rad. koje bih odma došle naravno da se žale Ma to plaćanje poreza to je sve okej, naravno to nikako ne bih izbegavao, ali problem je instalacija sistem. Sama pomisao na to da svi servisi računara koji tako instaliraju Windows ustvari krše zakon, je više nego zapanjujuća.
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
a ako nekome instaliras legalan sistem, onda ces morati da prihvatis i uslove koriscenja,
umesto njega ;)

to je isto jedna caka :)
 

Dzikiii98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-4440 CPU 3.10GHz
Motherboard:
MSI H81M-P33,
RAM:
8GB DDR3
VGA & cooler:
AMD Radeon R7
Display:
Vivax LED TV Full HD 40''
HDD:
1TB Toshiba - 120GB Kingston H103S3120G
Internet:
10/1 mb
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
a ako nekome instaliras legalan sistem, onda ces morati da prihvatis i uslove koriscenja,
umesto njega ;)

to je isto jedna caka :)
Realno o tome nisam toliko razmišljao, ali mislim da je to sve odgovornost vlasnika licence, mada verujem da su oni koji imaju legalan Windows vec upuceni u uslove koriscenja. :)
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
Ajde bre dziki,ja mislio ti vec otvorio servis,hteo da ti posaljem pc da oboris sistem :D
 

Dzikiii98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-4440 CPU 3.10GHz
Motherboard:
MSI H81M-P33,
RAM:
8GB DDR3
VGA & cooler:
AMD Radeon R7
Display:
Vivax LED TV Full HD 40''
HDD:
1TB Toshiba - 120GB Kingston H103S3120G
Internet:
10/1 mb
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome

Alvin

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.10.2015.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zovem ga zvijer
Pozdrav forumaši,

već duži vremenski period razmišljam o otvaranju sopstvenog servisa računara, e sad voleo bih od vas da čujem (pročitam) vaša iskustva u ovom poslu, da li se isplati, šta mi je konkretno potrebno da bi započeo svoj biznis, da li se isplati, da li da radim kao paušalac ili da koristim fiskalnu kasu, što bi mi omogućilo prodaju opreme?

Svaki savet mi je dobrodošao, pa ako ste voljni da pomognete, navalite :wave: :wave:

P.S. Nisam na forumu pronašao sličnu temu, a ukoliko već postoji ja se izvinjavam
Neznam točno kakva je situacija kod vas, vjerujem da je slično pa ću podjeliti svoje iskustvo.
Sevis računala i laptopa u Rijeci sam otvorio 2011g. U principu nisam serviser računala nego elektroničar mada od vremena komodore-a sam stalno u doticaju s računalima. Sve je krenulo nešto prije, 2009g kada mi je kum donesao laptop na popravak, bio je to model Acer Aspire 7520g s sada poznatim problemom restartanja u krug. U to vrijeme sam govorio da nikada neću popravljati laptope, ironije danas imam servis koji je usko specijaliziran za popravak laptopa.:rotf:
U to vrijeme i nije bilo tutorijala po jutubu pa sam do riješenja nekako došao sam. I tako jedan po jedan polako sam ulagao u opremu te sam konačno 2011g otvorio servis te paralelno radio u 3maju.
2012 radi obima posla sam donesao odluku da dajem otkaz u brodogradilištu.
Prije tih laptopa radio sam instalacije i desktop računala kao i popravke audio i video uređaja. S obzirom da je tržište poprilično zasićeno servisima takvog tipa i nisam se mogao pohvaliti s obimom posla posebice jer mi lokacija i nije baš atraktivna.
Poanta svega toga je da ili moraš biti prvi ili se moraš po nečemu isticati u mnoštvu jer u suprotnom mnoštvo te proguta.
Imati uspješan servis ne podrazumijeva raditi sve, već ono što radiš raditi kvalitetno i odgovorno. To če ti više značiti nego biti prvi na googlu.
Što se servisa desktop računala tiče, ako je jedina djelatnost i nemaš baš neke svijetle budučnosti, iskreno. To su slabo plačeni poslovi a konkurencija ti je enormna, osim drugih servisa imaš nelojalne konkurencije tipa klinac od susjeda koji će to uvijek moći napraviti za duplo manje nego ti koji imaš legalan obrt.
Budimo realni, i nije potrebno neko znanje za to a znanje je ono što se naplačuje.

Što se tiče ljudi i neugodnosti, to ne možeš izbejći, pa da si i najbolji servis na svijetu. Ukoliko imaš ispod 10% nezadovoljnih kljenata to znači da si na dobrom putu. Ispod 5% ti govori da radiš kvalitetno.
 
Poslednja izmena:

Dzikiii98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-4440 CPU 3.10GHz
Motherboard:
MSI H81M-P33,
RAM:
8GB DDR3
VGA & cooler:
AMD Radeon R7
Display:
Vivax LED TV Full HD 40''
HDD:
1TB Toshiba - 120GB Kingston H103S3120G
Internet:
10/1 mb
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
Neznam točno kakva je situacija kod vas, vjerujem da je slično pa ću podjeliti svoje iskustvo.
Sevis računala i laptopa u Rijeci sam otvorio 2011g. U principu nisam serviser računala nego elektroničar mada od vremena komodore-a sam stalno u doticaju s računalima. Sve je krenulo nešto prije, 2009g kada mi je kum donesao laptop na popravak, bio je to model Acer Aspire 7520g s sada poznatim problemom restartanja u krug. U to vrijeme sam govorio da nikada neću popravljati laptope, ironije danas imam servis koji je usko specijaliziran za popravak laptopa.:rotf:
U to vrijeme i nije bilo tutorijala po jutubu pa sam do riješenja nekako došao sam. I tako jedan po jedan polako sam ulagao u opremu te sam konačno 2011g otvorio servis te paralelno radio u 3maju.
2012 radi obima posla sam donesao odluku da dajem otkaz u brodogradilištu.
Prije tih laptopa radio sam instalacije i desktop računala kao i popravke audio i video uređaja. S obzirom da je tržište poprilično zasićeno servisima takvog tipa i nisam se mogao pohvaliti s obimom posla posebice jer mi lokacija i nije baš atraktivna.
Poanta svega toga je da ili moraš biti prvi ili se moraš po nečemu isticati u mnoštvu jer u suprotnom mnoštvo te proguta.
Imati uspješan servis ne podrazumijeva raditi sve, već ono što radiš raditi kvalitetno i odgovorno. To če ti više značiti nego biti prvi na googlu.
Što se servisa desktop računala tiče, ako je jedina djelatnost i nemaš baš neke svijetle budučnosti, iskreno. To su slabo plačeni poslovi a konkurencija ti je enormna, osim drugih servisa imaš nelojalne konkurencije tipa klinac od susjeda koji će to uvijek moći napraviti za duplo manje nego ti koji imaš legalan obrt.
Budimo realni, i nije potrebno neko znanje za to a znanje je ono što se naplačuje.

Što se tiče ljudi i neugodnosti, to ne možeš izbejći, pa da si i najbolji servis na svijetu. Ukoliko imaš ispod 10% nezadovoljnih kljenata to znači da si na dobrom putu. Ispod 5% ti govori da radiš kvalitetno.
Pa to je lepo, tebi je dobro krenulo da ne moraš raditi dodatni posao kako bi se "održavao". :)

Upravo to, ne rade ovde mnogi ni laptopove čak na servisu, eventualno samo ako se radi reinstalacija.

Poštujem ja te klince koji se zanimaju time jer sam i ja klinac, ali velika je razlika kada ti dođe amater bez rezervnih delova a npr. računar koji treba da se popravi ne prikazuje sliku, on tu moze samo da nagađa da li je tu uzrok ram, napajanje, graficka ili u krajnjem slucaju maticna ploca i dzaba mu kada nema rezervne delove da proveri u cemu je problem, dok ti ja nađem uzrok za desetak minura.

Iskreno, za sada srećom nisam imao ni jedan desktop/laptop na reklamaciji jer se zaista posvetim računaru na servisu kao da popravljam svoj. Bez obzira na to da li mušteriji treba samo da se reinstalira Windows, ja za razliku od drugih servisa otvorim računar i očistim ga od prašine, kao što rekoh, drugim serviserima to ne pada na pamet osim u slučaju da im dodatno platiš. :)
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
Ociste oni to, nece oni da udisu tu prasinu, prodju usisivacem ili ako imaju kompresor jos bolje :)
evo kod mene u firmi, prvo se ocisti rarcunar, pa dalje se radi, i musterija reaguje prijatno :)

za pocetak ti treba dosta rezervnih delova, napajanje, maticnih, vise razlicitih podnozja, RAM memorija, CPU-a
i dosta zivaca :)

Srecno sa otvaranjem !!!

:wave:
 

Dzikiii98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-4440 CPU 3.10GHz
Motherboard:
MSI H81M-P33,
RAM:
8GB DDR3
VGA & cooler:
AMD Radeon R7
Display:
Vivax LED TV Full HD 40''
HDD:
1TB Toshiba - 120GB Kingston H103S3120G
Internet:
10/1 mb
OS & Browser:
Windows 10 / Google Chrome
Ociste oni to, nece oni da udisu tu prasinu, prodju usisivacem ili ako imaju kompresor jos bolje :)
evo kod mene u firmi, prvo se ocisti rarcunar, pa dalje se radi, i musterija reaguje prijatno :)

za pocetak ti treba dosta rezervnih delova, napajanje, maticnih, vise razlicitih podnozja, RAM memorija, CPU-a
i dosta zivaca :)

Srecno sa otvaranjem !!!

:wave:
To mozda kod vas ociste ali kod nas gledaju samo da sto pre zavrse pa ne bitno kako to ispadne.
Kompresor je super stvar moraću da nabavim jer mnogo brže rešava situaciju. :)

Imam ja vec sada gomilu delova od maticnih ploca, hard diskova, procesora do ventilatora i čitača, videću baš nekako ako uspem da slikam sve od jednom jer ima bas dosta, ali svakako imam u planu da pre samog pocetka ulozim oko 10-15k u dodatne rezervne delove, od viska glava ne boli, a naravno kupovaću iskljucivo sa proverenih mesta da ne bi rizikovao i bacao pare na krs.

Hvala punoo, ja se nadam da će to sve biti rešeno do avgusta, septembra :) :)
 
Vrh