• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AMD Athlon II X2 245 i koja ploca?

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Kakva je GigaByte 770TA-UD3 ploca?

Koji procesor je bolji za otkljucavanje Athlon II X3, X4 ili Phenom II X2 545 C3?

Koju DDR3 2x2gb 1600MHz memoriju uzeti?
Jel dobar ovaj Mushkin u Gigatronu?

Hvala...
Ne znam za tu, ali GA-MA770T-UD3P je odlicna ploca. Proveri koje su razlike, ne bi trebalo da su neke vece pa bi onda i ona bila dobra ploca ;)
Athlon II X3 treba da otkljucas i jedno jezgro i cache i da oba budu ispravni da bi dobio Full Phenom II X4.
Athlon II X4 vec ima sva 4 jezgra operativna, znaci otkljucavas samo cache pa ti je sansa da dobijes Phenom II od njega duplo veca.
Phenom II X2 545 ces jako jako tesko naci da mogu da se otkljucaju dodatna jezgra i da oba budu ispravna. To su mahom bili PII 550BE ti sto su se uspesno otkljucavali.
I sad kad poredjas po sansama za dobijanje Full Phenom II X4 imas sledeci raspored:
  1. Athlon II X4
  2. Athlon II X3
  3. Phenom II X2
Memoriju ne moras papreno placati.. Ja sam bio uzeo 2x2GB Kingston KVR1333 memorije jer memorija ti sigurno nece biti usko grlo..
Mushkin je dobra memorija samo mislim da ti nije potrebna.. Za razliku u ceni memorija uzmi bolju plocu, graficku, napajanje...
 

Hector Ruiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
880
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4670K@ Megahalem
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
VGA & cooler:
Intel HD4600
Display:
Samsung P2470H
HDD:
Crucial MX100 256GB + WD 1001 FALS
Sound:
microlab Solo6C
Case:
Corsair 800D
PSU:
Seasonic X-850 SS-850KM
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder Left-Hand Edition & OCZ ILLUMIATI
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8.1 64bit
Cene Mushkin-a su dosta prihvatljive, po onome sto nude na papiru trenutno imaju najbolji odnos cena/performanse. E sad kakv je Mushkin u praksi to ne znam posto nisam imao prilike da se igram sa njima. Svidja mi se sto su svi moduli deklarisani izmedju 1.5V i 1.65V.
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Moj ddr2 2x2 na 1066 mhz je bio uvek mlak do duse na 1.9v i isao je tek preko 1100mhz...

Uz popust definitivno mislim da je bolja kupovina od viper-a.

:wave:
 

moca87

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600G - Noctua NH-U9S
Motherboard:
Gigabyte B450 I Aorus PRO WiFi
RAM:
Kingston HyperX Predator 2x8Gb 3200MHz
HDD:
Corsair MP510 240Gb & WD RED 4Tb
Case:
HP 280 G2 MT
PSU:
FSP Hexa 350W
Mice & keyboard:
Xiaomi & Logitech K360 wireless
OS & Browser:
Win 10
Hvala na savetima. Napajanje necu jos da menjam, ovo moje moze jos da gura, dok ne padne neki Cors, pa da traje...

Memoriju cu da uzimam 2x2gb, jos samo da se odlucim. Pare su tu, bolje da kupujem nesto, pre nego sto odu na neku glupost :)
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Hvala na savetima. Napajanje necu jos da menjam, ovo moje moze jos da gura, dok ne padne neki Cors, pa da traje...

Memoriju cu da uzimam 2x2gb, jos samo da se odlucim. Pare su tu, bolje da kupujem nesto, pre nego sto odu na neku glupost :)
Kupi prvo napajanje.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Cene Mushkin-a su dosta prihvatljive, po onome sto nude na papiru trenutno imaju najbolji odnos cena/performanse. E sad kakv je Mushkin u praksi to ne znam posto nisam imao prilike da se igram sa njima.
Mushkin važi za vrhunsku memoriju no, koliko sam ja video (čitajući po netu, ne u praksi), neke ploče su probirljive i ne rade dobro sa Mushkinovim memorijama. Tako da bi pre kupovine trebalo proveriti kako stoji stvar sa konkretnom pločom ili se obezbediti da može da se vrati ako ploča odbija da sarađuje.
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Mushkin važi za vrhunsku memoriju...
Ne znam koliko si informisan ili koliko iskustva imaš ali Muskin važi za vrhunsku memoriju samo u velikim medijima za najšire narodne mase. Od prilike isto kao i neke veoma popularne marke.
Kod entuzijasta / fikova ili kako već, uglavnom nestandardnih i zahtevnih korisnika, Muskin je jedno lepo sećanje na potencijal kojim su nekada raspolagali...
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja nikad ne govorim iz pozicije overklokera, nekoga ko obara rekorde itd. Dakle, može to da se formuliše i kao pozicija "medija za najšire narodne mase". Povrh toga, ovo što se prodaje kod nas je baš "narodna memorija", Mushkin ima čak šest različitih linija memorija i poprilično sam siguran da ni ti većinu nikad nisi ni video uživo, a kamoli testirao.

Osim toga, i na nekim "nenarodnim sajtovima" više se slažu sa mnom nego sa tobom, npr:

The Mushkin XP2-6400 4GB (2 x 2GB) set of RAM surprised me in many ways. I didn’t think it would be much better than the Mushkin HP2-6400 4GB (2 x 2GB) set. The XP2 set definitely outperformed the HP2 set by quite a margin, making it the best true 4GB set that I have ever tested.

http://www.extremeoverclocking.com/reviews/memory/Mushkin_HP2-6400_1.html
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Nisam gledao link ali 1 opis na nekom sajtu ne znači ništa.
Sa Mushkinom se nisam baš igrao, priznajem, ali u vreme kada sam dovlačio Crucial Tracere i Cors Dominatore npr, tada kitove od po 100-120€, sa ebay-a sve to tako da i ja i moja "veza" i neko ko će posle da je kupi (jer meni ralno to nije ni trebalo ali sam bio bolestan dok to ne probam) budemo zadovoljni, u to vreme nisam spavao noćima kopajući od XS foruma preko francuskih, španskih i portugalskih foruma koji su čipovi na kojim memorijama...
Sve u svemu, Mushkin je uz Kingston npr. jedan od brendova koji bi naštancali neku količinu nekog modela memorije sa do jaja čipovima i kada se pojavi nekoliko testova po internetu prelazili bi na najefrinije moguće čipove a to znači gubitak onog "strašnog" OC potencijala sa kojim su izreklamirani i na osnovu koga se tako dobro prodaju... Valjda sam ti stvorio moju sliku o njima?
Ima još: kada sam na njihovom forumu upitao zašto to rade, post mi je bio izbrisan uz pretnju na PM. Kada sam odgovorio site adminu na taj PM, dobio sam sledeći odgovor:
Im sorry, I know know what chips are in the 996599 kit.

Policy would also prevent me from disclosing being one of our kits made after the policy came into effect.

All I know, is they are relabel mushkin on the chips themselves, and do great with little voltage.
Od tada za mene je Mushkin isto što i Kingston i CoolerMaster - preavara od firme. Nisam lud da plaćam neko nabeđeno ime i nekorektnost.
Ja sam samo uz pomoć mog iskustva, za koje verujem da ga nema baš svako ni na ovim našim forumima (bench i PCA) a kamoli u SRB, pokušao da ukažem da nije zlato sve što sija.
Mushkin bi bio OK kad bi mu cena bila u "Value" segmentu ali sa ovim cenama, kao da su High End - to je tužno i smešno u isto vreme.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
SS nije bash sve tako crno majkumu. Evo ja imam Kigston HyperX 99% sam siguran da su Elpide na njemu, znachi nije Micron kao u prvim serijama, OC potencijal je logichno manji, ali ja sam ovaj kit platio 3800din, a za te pare nije moglo ishta bolje da se uzme, aXe ram je bio dosta skuplji, a i oni su prestali da stavljaju Micron na njihove module. Mogao sam jedino da se kockam pa da za nekih 2800din uzmem neke value module koji su po defaultu na 800mhz i da se nadam da cu izvuci 1066.

A i ovo ponavljam vec po ko zna koji put imao sam Kingston value modul sa elpida chipovima, deklarisan na 667, a przio sam ga na 1111mhz, 5-5-5-18 @ 2.2v. Ja sam sa dotichnim bio i vishe nego zadovoljan :) Znam da ne volish Kingston, ne mogu reci ni ja da ga volim, al realno nekad su najisplativiji :wave:
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Nisam gledao link ali 1 opis na nekom sajtu ne znači ništa.
Sa Mushkinom se nisam baš igrao, priznajem, ali u vreme kada sam dovlačio Crucial Tracere i Cors Dominatore npr, tada kitove od po 100-120€, sa ebay-a sve to tako da i ja i moja "veza" i neko ko će posle da je kupi (jer meni ralno to nije ni trebalo ali sam bio bolestan dok to ne probam) budemo zadovoljni, u to vreme nisam spavao noćima kopajući od XS foruma preko francuskih, španskih i portugalskih foruma koji su čipovi na kojim memorijama...
Sve u svemu, Mushkin je uz Kingston npr. jedan od brendova koji bi naštancali neku količinu nekog modela memorije sa do jaja čipovima i kada se pojavi nekoliko testova po internetu prelazili bi na najefrinije moguće čipove a to znači gubitak onog "strašnog" OC potencijala sa kojim su izreklamirani i na osnovu koga se tako dobro prodaju... Valjda sam ti stvorio moju sliku o njima?
Ima još: kada sam na njihovom forumu upitao zašto to rade, post mi je bio izbrisan uz pretnju na PM. Kada sam odgovorio site adminu na taj PM, dobio sam sledeći odgovor:
Od tada za mene je Mushkin isto što i Kingston i CoolerMaster - preavara od firme. Nisam lud da plaćam neko nabeđeno ime i nekorektnost.
Ja sam samo uz pomoć mog iskustva, za koje verujem da ga nema baš svako ni na ovim našim forumima (bench i PCA) a kamoli u SRB, pokušao da ukažem da nije zlato sve što sija.
Mushkin bi bio OK kad bi mu cena bila u "Value" segmentu ali sa ovim cenama, kao da su High End - to je tužno i smešno u isto vreme.
Hehehehe, ti si moj covek Superstarre!!! Tako treba! Ako cemo iskreno Transcend kick ass, a najjeftinija je!!! A, sto se Kingstona tice, na svakoj memoriji su im bukvalno drugi cipovi, pa cak i razlicit pcb.

Drago mi je da si napisao ovo za Mushkin, da se ne zeznem da preporucim nekome.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Hehehehe, ti si moj covek Superstarre!!! Tako treba! Ako cemo iskreno Transcend kick ass, a najjeftinija je!!! A, sto se Kingstona tice, na svakoj memoriji su im bukvalno drugi cipovi, pa cak i razlicit pcb.

Drago mi je da si napisao ovo za Mushkin, da se ne zeznem da preporucim nekome.
Ni Transcend nije spashen ovih ispada, ja sam pre nekih 2 god. uzeo 2x1gb na 800mhz i jedan modul je hteo na preko 1000mhz, dok drugi je vec na 900 pucao.
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
SS nije bash sve tako crno majkumu. Evo ja imam Kigston HyperX 99% sam siguran da su Elpide na njemu, znachi nije Micron kao u prvim serijama, OC potencijal je logichno manji, ali ja sam ovaj kit platio 3800din, a za te pare nije moglo ishta bolje da se uzme, aXe ram je bio dosta skuplji, a i oni su prestali da stavljaju Micron na njihove module. Mogao sam jedino da se kockam pa da za nekih 2800din uzmem neke value module koji su po defaultu na 800mhz i da se nadam da cu izvuci 1066.

A i ovo ponavljam vec po ko zna koji put imao sam Kingston value modul sa elpida chipovima, deklarisan na 667, a przio sam ga na 1111mhz, 5-5-5-18 @ 2.2v. Ja sam sa dotichnim bio i vishe nego zadovoljan :) Znam da ne volish Kingston, ne mogu reci ni ja da ga volim, al realno nekad su najisplativiji :wave:
Corsair, A-Data, Buffalo, Cell Shock, Team Group i Transcend obeleže o kojim se čipovima radi na modulima tako da uvek možeš znati pre nego 'ih kupiš. I to je za poštovanje, ipak ne možeš reći da si bio doveden u zabludu.
Kingston, OCz i Mushkin namerno skrivaju (nigde ne stavljaju nikakvu dodatnu oznaku, verziju...) i sve trpaju u isti koš. Kako to da krenu sa GCT, GMH ili GKX Micronima a posle u najboljem slučaju možeš da dobiješ Elpide? :rolleyes: Što nije obrnuto? Ili kad već ostaje ista cena, što proizvod nije istog kvaliteta konstantno? :cool:
Ja znam zašto. ;)
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Corsair, A-Data, Buffalo, Cell Shock, Team Group i Transcend obeleže o kojim se čipovima radi na modulima tako da uvek možeš znati pre nego 'ih kupiš. I to je za poštovanje, ipak ne možeš reći da si bio doveden u zabludu.
Kingston, OCz i Mushkin namerno skrivaju (nigde ne stavljaju nikakvu dodatnu oznaku, verziju...) i sve trpaju u isti koš. Kako to da krenu sa GCT, GMH ili GKX Micronima a posle u najboljem slučaju možeš da dobiješ Elpide? :rolleyes: Što nije obrnuto? Ili kad već ostaje ista cena, što proizvod nije istog kvaliteta konstantno? :cool:
Ja znam zašto. ;)
Pa nije ista cena :d

Kad je bio micron na Kingstonu koshtao je isto kao i svaka druga memorija sa micron chipovima, kad su pocheli da guraju druge chipove bili su 20-30e jeftiniji.

Kod kingstona je lutrija po pitanju cipova, jer imaju serije gde na chipu pishe samo kingston pa ti pogadjaj koji je, al opet imaju serije gde na chipovima pishe proizvodjach :wave:
 
Vrh