• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

xfx rx580 8gb i aorus rx570 4gb driver timeout crash

Mariosss

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.09.2020.
Poruka
101
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
Cao , graficke su majnovane. Imao sam vise istih modela koje sam prodao. Ostale su jos ove 2 koji daju driver timeout crash kad se udje u igru , flesovao sam 3 4 komada biosa sa techpowerup ali i dalje isti problem. Vram test na occt i furmark prolaze bez nikakvih problema , jel imao neko slican problem?
 

Aleksandar Miljevic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.01.2023.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Coletov Racunar
CPU & cooler:
Ryzen 5 5600 i DeepCool LE500
Motherboard:
B450 Aorus M
RAM:
8gb Kingston 2666MHz
VGA & cooler:
Nvidia GTX 1080 Rog Strix
HDD:
SSD Patriot 220 1TB i HDD Seagate 1TB
Case:
CoolerMaster Q300L
PSU:
XFX 650w
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 11
Ja sam imao problem sa RX570 Strix ,probano je vise razlicitih biosa na njoj i idalje je posle toga izacivala istu gresku. Covek kod kog sam bio je rekao da je prosto problem do samog cipa ili neke memorije.
"Ona fizicki izlgeda dobro ,izbacuje sliku i mozes ti sa njom gledati yt listati po netu itd itd ,ali kad probas da udjes u igru uvek ce ti pucati jer je problem ili do glavnog ili do memorijskog cipa ,tj crkava i crcice kad tad do kraja"
Takodje od stvari koje su probane jesu
-promena paste termalne (cak i padova jer su stari bili krs)
-probano u vise kompova
-probane razlicite verzije drajvera
-razlicite verzije biosa (cak je proban i bios od RX470 Strix ,ali nista)

Moj savet ako nisi probao ,probaj starije verzije drajvera... imao sam situaciju isto sa 570 ali gigabyte vezijom ,da je "crkavala" i onda sam ja sve zivo probao ,na kraju vratio stari drajver (stariju verziju neku) i onda je proradila i eno je i dan danas sljaka kod coveka (normalno updatovan je drajver posle ,samo ta najnovija verzija u tom trenutnu nije lepo radila ,nego je morala starija).
 
Vrh