• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Kućište] Cooler Master Elite 332

Draxtor

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.04.2009.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
cpu nemam kuler imam
Motherboard:
Majka ploca


Ovo je kućište iz najjeftinije cooler master ove serije tako da neke posebne impresije netreba ocekivati.
Postoje dve verzije i razlikuju se samo po preinstaliranom napajanju verzija od 350 i 420w s tim sto je 350 potpisao cooler master a 420 thermal master. Izdvaja se od kineza zato sto ima obradjene ivice i necete se iskasapiti prilikom ugradjivanja hadrvera i lim je nekako čvršći tj. malo kvalitetniji tako da nece biti toliko vibriranja i krckanja.
Prednja maska je kao sto vidite na slikama mrežasta ali fabricki dolazi sa postavljenim sudjerom/filterom da bi koliko toliko sprecio prasinu da ulazi.


Morataža 5.25 i 3.5 uredjaja se izvodi bez šrafova .


Cable menagment se može zavrshiti samo u domenu da nesmeta cikrulisnju vazduha.


Postoje 3 mesta za ventilatore napred i nazada za 12Cm s tim sto je naza preinstaliran ostali su optionl i jos jedno mestoza 8 cm vent na levoj stranici kucista
Kartice se nesrafe za kuciste nego pricvrscuju vec poznatim i vidjenim mehanizmom



:wave::sekira:
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Good job, good job!

Samo mislim da bi mogao da dodash josh zapzanja i sl ;) U svakom sluchaju je korisno ovo shto si napisao!

P.S. Ako se odluchish da dopunish post, naopishi novi pa mi poshalji na PM a ja cu da dopunim sve!

:wave: :sekira:
 

crossfire

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.05.2009.
Poruka
330
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G860
Motherboard:
AsRock H61M/U3S3
RAM:
2X4GB Kingston 1600@1333 cl8
VGA & cooler:
MSI HD7770 oc
Display:
ASUS VW195D
HDD:
Seagate 160GB, 8MB cache + Seagate 320GB
Sound:
SB LIVE 5.1 Digital i Kinyo 5.1 sistem
Case:
Fractal Design Arc Mini
PSU:
CoolerMaster Real Power 520W
Optical drives:
LG DVD RW neki
Mice & keyboard:
A4 Tech neka svijetleca :)
Internet:
adsl
OS & Browser:
Win7 neki
Ako mogu utisci iz svakodnevnog rada; najvise me zanima da li ima kakvih vibracija, koliko su glasni (glasan) taj 12cm fan itd...

:wave:
 

zixi

Newcomer
Učlanjen(a)
19.04.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moram da se prikljucim temi jer sam nedavno uzeo ovo kuciste i moram priznati da je odlicno tj necujno. Ali zanima me da li je neko stavljao kuler 12cm i na prednju stranu ili mozda 8 cm vent na levoj stranici kucista? Kako to izgleda...
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Ako mogu utisci iz svakodnevnog rada; najvise me zanima da li ima kakvih vibracija, koliko su glasni (glasan) taj 12cm fan itd...

:wave:
Evo utisaka sa zakasnjenjem (nisam znao da ima tema): Vibracija nema, vazno je samo dobro dotegnuti bocne stranice. Tool Free sistem za diskove i optiku dobro radi svoj posao (sve je cvrsto fiksirano), samo deluje nezno. Za razliku od njega, tool free za kartice je los i ne fiksira ih kako treba (meni se mrdala graficka, sto je dovodilo do momentalnog gasenja monitora). Preporucljivo je kartice fiksirati srafovima :). Kuciste je na kriticnim mestima zasticeno sundjerima, tako da 90% prasine ne ulazi (sem one najfinije). Provetrenost je vrlo dobra, jer je cela prednja stranica "busna". Lim je lepo obradjen, tako da neces dobiti tetanus kada sastavljas komp :). Ja sam kupio verziju bez napajanja, i za 30 evra, kuciste stvarno nudi dosta.

Na leto cu da rastavim komp i da stranice tapaciram nekim materijalom, kako bih dodatno uticao na zvucnu izolaciju.

Moram da se prikljucim temi jer sam nedavno uzeo ovo kuciste i moram priznati da je odlicno tj necujno. Ali zanima me da li je neko stavljao kuler 12cm i na prednju stranu ili mozda 8 cm vent na levoj stranici kucista? Kako to izgleda...
Tek ce biti necujno kad se resis Cooler Masterove 12ice ;). Ja sam na mom elite-u isekao zastitne mreze na ventilatorima. Rezultat: bolja cirkulacija vazduha, nesto nize temperature i osetno manja buka. 12ica napred ne predstavlja nikakav problem (cak je i pozeljna), ali nema sta da izgleda... Ne vidi se kad je kuciste zatvoreno :)
 
Vrh