• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Raijintek Themis ili Aidos

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Trenutno imam thermalright hr-01 plus i kuciste lc power mechadroid.Iz kucista mi viri malo kuler.Da li uzeti raijintek themis ili aidos,ili mozda promeniti kuciste a ostaviti taj hladnjak?

Inace u skorije vreme cu preci na am3+ ili fm2,quad procesor najverovatnije.Pa me zanima sta mi je trenutno najbolji izbor?

Inace video sam i pastu koju hvale,arctic cooling mx4.Kakva je pasta i da li se isplati za te novce?
 

darko31

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.10.2013.
Poruka
466
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon II [email protected] Raijintek Themis Evo
Motherboard:
ASRock FM2A75M-DGS
RAM:
Mushkin Blackline DDR3 4GB 1600MHz CL8
VGA & cooler:
Powercolor 6850 1GB GDDR5
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB; Hitachi 500GB
Case:
Thermaltake Commander MS-II
PSU:
Raidmax RX-500AF
Mice & keyboard:
Elecom GM-10 & Genius KB-G235
I Themis ima visinu od 158mm, a na sajtu LC Powera stoji da Mechadroid predviđen za kulere do 150mm visine.

Jeftinija je zamena kulera nego celog kućišta, ali si onda ograničen na manje kulere koji obično i lošije hlade. Ili bi mogao uzeti neko AIO vodeno, ali tek to nije jeftino.

Od jeftinijih kućišta koja podržavaju visoke kulere imaš Aerocool V3X Evil Blue Edition (do 170mm).

MX4 je odlična pasta, a nije ni preterano skupa.

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-19.html
http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-18.html
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Hvala na odgovoru...
 

jezd0

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.06.2013.
Poruka
402
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde sta me zanima zna li neko dal moze onaj 14cm fan od ereboss-a da se montira na themis ? :)

 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Uporedi themis i Ereboss pa vidi.Imas na fb stranicu raijintek pitaj njih.
 
Vrh